Baza ProSport Arena
O noua victorie in Liga Elitelor U16

24 septembrie 2019 0 ARTICOLE, Cronici meciuri

Pe terenul din complexul studentesc Agronomie s-au intalnit duminica formatiile Sport Team Bucuresti si Academia Prosport (Academica Clinceni), in etapa a 11-a a Ligii Elitelor U16. Formatia noastra venea dupa un succes la pas obtinut impotriva celor de la Campionii FC Arges in etapa precedenta, scor 6 – 0, asadar o noua victorie impotriva ocupantei ultimului loc in clasament era asteptata. Inca de la startul partidei, formatia noastra s-a aflat in atac iar pana la deschiderea scorului a ratat multe ocazii clare de gol. Dupa o actiune in viteza in partea stanga si o centrare precisa, scorul a devenit 1 – 0 iar cateva minute mai tarziu, un penalty transformat facea ca scorul sa fie 2 – 0 pentru formatia noastra. Totusi, rezultatul la pauza a fost 2 – 1, formatia oaspete beneficiind la randul ei de un penalty. A doua repriza a mers intr-o singura directie si la final, scorul a fost 4 – 1 pentru Academia Prosport (Academica Clinceni). Un test bun inainte de duelul din urmatoarea etapa cand, pe stadionul Ion Tiriac (Str. Ion Vlad, nr. 20-40), vom intalni Dinamo Bucuresti! Formatia din Stefan cel Mare a trecut in etapa aceasta cu scorul de 5 – 1 de Universitatea Craiova. Va asteptam la meci sambata de la ora 10:00 pentru a-i incuraja pe jucatorii nostri!