25 martie 2019 1 Altele, ARTICOLE, Cronici meciuri

Juniori U19

Etapa 21

CS Cadet – ProSport București      3 – 7 (2 – 2)

Un meci de primăvară (cam matinal, e adevărat, ora 8:00 nu e chiar o oră prea potrivită), de nivel mediu, în care ambele echipe au încercat să se trezească (la propriu și la figurat) și să ”iasă la lumină” cu ce aveau mai bun.

Prima repriză a fost destul de ”schimbătoare”, în sensul în care noi am atacat, am ratat 5-6 ocazii mari, iar adversarii ne-au surprins cu 2 goluri. Am condus cu 1-0, am intrat la pauză cu 2-2.

În a doua repriză am schimbat motorul clasic de pase de la mijlocul terenului și l-am înlocuit cu un model VT77, care a schimbat complet registrul jocului…plus bonus un golazo. Băieții noștri au marcat de 5 ori, aproape toate din faze ”lucrate” în pase și incursiuni.

the passing engine, model VT77

Bad Boys Blue, trupa noastră de junior under 19, a terminat partida în ritmul ei.  Spectatorii au plecat mulțumiți  de ceea ce au văzut, un meci plăcut și destul de intens. Așteptăm următoarele meciuri…și să păstrați ritmul până la capăt.

Felicitări ambelor echipe!

3
3

1 thought on “Grupa 2000 – Bad Boys Blue au impus ritmul…partidei! A doua repriză am avut motor VT77!