Baza ProSport Arena
Debut in Campionatul National U13 pentru echipa de fotbal feminin

23 septembrie 2019 0 ARTICOLE, Cronici meciuri

Echipa de fotbal feminin a Academiei ProSport a debutat in campionatul national dedicat junioarelor U13. Alaturi de tinerele noastre jucatoare, la turneu au mai fost prezente echipele Dunarea Giurgiu, Progresul Spartac si FC Fair Play. In primul meci, ProSport Girls au intalnit Progresul Spartac. Meciul a fost unul disputat si echilibrat, ambele echipe ratand sanse importante de a-si adauga mai multe goluri in cont. In cele din urma, scorul final a ramas 2 – 1 pentru Progresul Spartac. Al doilea meci al turneului a reprezentat duelul cu cei de la Dunarea Giurgiu. Meciul a fost inceput excelent de fetele noastre care au marcat rapid, dupa o actiune colectiva. Pana la pauza, scorul a fost 2 – 2. Repriza a doua a fost dominata de fetele de la ProSport, cu multe ocazii mari nefructificate dar doua momente de neatentie, un gol inscris dintr-un unghi aproape mort si un penalty ratat, au facut ca scorul final sa fie 3 – 2 pentru formatia din Giurgiu. A fost un prim turneu bun pentru echipa de fete cu multe faze frumoase create, spirit de echipa si dorinta de victorie. Urmatoarea etapa a Campionatului Nationala U13 se va disputa la Giurgiu unde asteptam cel putin o victorie bine meritata pentru tinerele noastre jucatoare!